Est Eng
 
     
Tervishoiuamet
 
Põhimäärus
Struktuur
Avalik teave
Osakondade põhimäärused ja ametijuhendid
Teabenõude elektroonilise esitamise vorm
Palgad
Ettekirjutused
Küsimused
Uudised
Eelarve ja täitmine
Täitmata ametikohad
Ettekanded
Dokumendiregister
Tööplaan ja täitmine
Väärtegude statistika
Jõustunud kohtulahendid
Ametnike haridus ja eriala
Seadusandlus (uuendatud mai 2007)
Dokumendid ja Abiinfo
Kasulikke viiteid
Kontakt
Vastuvõtuajad
Registrid
Tervishoiuameti valdkonnad
Riigilõivude tasumise ja tagastamise kord
 

Uudised

Jaanipäeva ajal pani kiirabi tööle lisabrigaade

25.06.2003

Nii Tallinnas, Tartus kui Ida-Virumaal oli kiirabi jaanilaupäeval ja jaanipäeval tööle pannud ka lisabrigaade. Kui Ida-Virumaa ja Tartu Kiirabi hinnangul möödus tänavune jaanipäev rahulikumalt kui mullune, siis Põhja-Eesti piirkonnas oli eelmise aasta jaa
 

Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul oli jaanipäevapidustuste ajal traumasid kokku kaks korda sama palju kui tavalisel päeval. Tüüpilisteks väljakutsete põhjusteks olid näiteks: purjus mees kukkunud, pähe löödud, väidetavalt vägistatud, pekstud, koera käest hammustada saanud, grillahjust põletada saanud, jalgrattaga kukkunud. Kiirabi leidis ka surnud, koomas või teadvuseta patsiente. Oli ka autoavariides kannatanuid.

Tallinna Kiirabis töötas lisaks tavapärasele 12 brigaadile lisabrigaad nii 23. kui 24. juunil. Nelja päeva jooksul viidi läbi viis reanimatsiooni.

Põhja-Eesti Häirekeskuse andmeil oli pühade ajal Tallinnas ja Harjumaal kokku 253-316 kiirabi väljasõitu ööpäevas.

SA Tartu Kiirabi jaoks oli kõige raskem päev 23. juuni, mil saadi 172 väljakutset tavapärase 120-130 asemel. Tartu Kiirabi andmeil olid väljakutsete põhjused erinevad, põhiliselt ägedad haigestumised. Traumade hulk oli tavapärane - 10, neist neli olid vägivaldsed, st. peksmiste ja kakluste tulemus.

Alatskivi brigaadil tuli 23. juunil kohale sõita kolme liiklusõnnetuse juurde, milles oli kuus kannatanut. Elva brigaad käis 24. juunil liiklusõnnetuse toimumispaigas, kus oli üks hukkunu ja üks vigastatu.

Tartu Kiirabi andmeil olid kõik jaanipäevaperioodil saadud traumade ohvrid noored, alla 35aaastased, aga traumade arv oli kokkuvõttes keskmine.

SA-le Ida-Virumaa Kiirabi oli raskeim päev 24. juuni, mil tuli teha 97 väljasõitu. Ida-Virumaa Kiirabi abistas pühade ajal neljas liiklusõnnetuses kannatanuid ning tuvastas ka ühe hukkunu. Alkoholi oli tarvitanud lõppenud pühade ajal 31 Ida-Virumaa Kiirabi patsienti. Ida-Virumaa Kiirabi hinnangul möödus selleaastane jaanipäev siiski rahulikumalt kui varasemad.

 

Tervishoiuameti
avalike suhete nõunik
Siiri Rebane
6509 866