Est Eng
 
     
Tervishoiuamet
 
Põhimäärus
Struktuur
Avalik teave
Osakondade põhimäärused ja ametijuhendid
Teabenõude elektroonilise esitamise vorm
Palgad
Ettekirjutused
Küsimused
Uudised
Eelarve ja täitmine
Täitmata ametikohad
Ettekanded
Dokumendiregister
Tööplaan ja täitmine
Väärtegude statistika
Jõustunud kohtulahendid
Ametnike haridus ja eriala
Seadusandlus (uuendatud mai 2007)
Dokumendid ja Abiinfo
Kasulikke viiteid
Kontakt
Vastuvõtuajad
Registrid
Tervishoiuameti valdkonnad
Riigilõivude tasumise ja tagastamise kord
 

Uudised

Perearst peab teadma patsiendi kõigi terviseuuringute tulemusi

23.03.2004

Tervishoiuamet tuletab patsientidele ja arstidele meelde, et perearstini peavad jõudma patsiendi kõigi terviseuuringute tulemused, ka perearsti saatekirjata tehtud visiitide andmed.
 

TERVISHOIUAMETI

PRESSITEADE

23. märts 2004

 

Perearst peab teadma patsiendi kõigi terviseuuringute tulemusi

 

Tervishoiuamet tuletab patsientidele ja arstidele meelde, et täpsema diagnoosi ja parema ravi huvides peab eriarstide juurde tehtud visiitide tulemustest informeerima ka patsiendi perearsti.

 

Sotsiaalministri määrusega kehtestatud tervishoiuteenuste kvaliteedi tagamise nõuded  näevad ette, et eriarstiabi osutaja peab konsultatsiooni või ravi tulemustest teavitama patsiendi perearsti. Perearst omakorda peab patsiendi suunamisel eriarsti juurde tagama konsultatsiooniks vajaliku meditsiinilise informatsiooni.

 

Kui perearst suunab patsiendi eriarsti juurde, on loomulik, et viimase käest saab ta ka vastuse, mille eriarst võib saata perearstile kas otse või patsiendi kaudu. Tervishoiuamet paneb patsientidele südamele, et nad edastaks eriarstilt saadud uuringute tulemused oma perearstile ka siis, kui käisid eriarsti juures ilma perearsti saatekirjata. Saatekirjata pääseb nahaarsti, günekoloogi, traumatoloogi, psühhiaatri ja silmaarsti vastuvõtule.

 

Eriti sageli jäävad perearstidel teadmata nö eraarstide juurde tehtud visiitide tulemused, sest patsiendid ei pea vajalikuks neist oma perearstile rääkida. Sellega seavad patsiendid aga ohtu enda tervise, sest perearsti ravitoimingud sõltuvad ka teiste arstide juures tehtud protseduuridest või uuringute tulemustest. Näiteks peab arvestama ravimite omavahelist sobimist.

 

"Ravi on efektiivne, kui patsiendi ja arsti vahel on usaldus, kui kumbki ei varja midagi," kinnitab Tervishoiuameti järelevalve osakonna juhataja Peeter Mardna. "Poolikut infot omades ei saa korralikult ravida."  Mardna on kindel, et arstid ei kasuta andmeid patsiendi vastu, see oleks arsti moraali vastane.

 

Lisainfo:

 

Tervishoiuameti

järelevalve osakonna juhataja

Peeter Mardna

6 509 852, 50 10412

 

Tervishoiuameti

avalike suhete nõunik

Siiri Rebane

 6 509 866