Est Eng
 
     
Tervishoiuamet
 
Põhimäärus
Struktuur
Avalik teave
Osakondade põhimäärused ja ametijuhendid
Teabenõude elektroonilise esitamise vorm
Palgad
Ettekirjutused
Küsimused
Uudised
Eelarve ja täitmine
Täitmata ametikohad
Ettekanded
Dokumendiregister
Tööplaan ja täitmine
Väärtegude statistika
Jõustunud kohtulahendid
Ametnike haridus ja eriala
Seadusandlus (uuendatud mai 2007)
Dokumendid ja Abiinfo
Kasulikke viiteid
Kontakt
Vastuvõtuajad
Registrid
Tervishoiuameti valdkonnad
Riigilõivude tasumise ja tagastamise kord
 

Uudised

Kiirabile oli aastavahetus rahulikum kui jõulupühad

02.01.2004

Nii Tallinna, Tartu kui Ida-Virumaa kiirabi jaoks möödus aastavahetus suhteliselt rahulikult.
 

TERVISHOIUAMETI

PRESSITEADE

2. jaanuar 2004

 

Kiirabile oli aastavahetus rahulikum kui jõulupühad

 

Tallinna Kiirabi jaoks oli aastavahetus rahulikum kui pikad jõulupühad ning ka Tartu ja Ida-Virumaa kiirabid ei täheldanud eriti märkimisväärseid sündmusi. 

 

Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul tehti eelmisel aastavahetusel Tallinnas ja Harjumaal 306 kiirabi väljakutset ning tänavu 344, mis on aga 80 võrra vähem kui lõppenud aasta 27. detsembri 420 väljakutset. Traditsiooniliselt oli kiirabil palju tööd öösel Lasnamäel ja Koplis. Kõige rängem aastavahetuse trauma oligi Koplis, kus leiti läbilõigatud kõriga mees, kelle elu ei suudetud aga enam päästa. Lasnamäel abistas Tallinna Kiirabi kõhtu saadud noahaavaga noormeest ning auto ette astunud noorukit. 

 

Tänavakaklustes kannatanutele käis Tallinna Kiirabi aastavahetusel abi andmas üheksal korral, tulevärgiga viga saanutele neljal korral. Viimastest oli kahel juhtumil tegemist enda tehtud seadeldisega ja ühel korral oli rakett põue kukkunud.

 

Tallinna Kiirabi käis kohal ka kahel tulekahjul, ent seal kannatanuid polnud.

 

2004. aasta esimese väljakutse sai Tallinna Kiirabi aasta kaheksandal minutil, kui kiirabi kutsuti väga kõrgest palavikust juba loiuks muutunud lapse juurde.

 

Tartu Kiirabi tegi aastavahetusel umbes 20 väljasõitu rohkem kui tavalistel päevadel, aga et nii 31. detsembril kui 1. jaanuaril olid tööl lisabrigaadid, siis jäid kõigi Tartu Kiirabi brigaadide koormused tavapärasteks.

 

Tartu Kiirabi juhatuse liikme Katrin Paju sõnul oli nende abi aastavahetusel vaja paaris avariis kannatanutele ning mõnele purjus vägivallatseja ohvrile. Oli ka tavapäraseid kutseid: patsiendil valud rinnus, insuldid, väiksemad olmetraumad jmt. Tartus oli ka üks raketiga pihtasaanu, tema trauma oli kerge.

 

Aastavahetusel tegeles Tartu Kiirabi ka nende probleemidega, millega tavaliselt tegelevad perearstid.

 

Ida-Virumaa Kiirabi juhataja Arnold Persidski sõnul oli neil aastavahetusel töökoormus tavapärane. 31. detsembri hommikul kella kaheksast kuni 1. jaanuari hommikul kella kaheksani oli kokku 82 väljakutset, millest 14 olid traumaga ning 9 joobes patsientide juurde. Ida-Virumaa Kiirabi käis ka ühele tulekahjus vingumürgituse saanule abi andmas.

 

 

Tervishoiuameti

avalike suhete nõunik

Siiri Rebane

6 509 866