Est Eng
 
     
Tervishoiuamet
 
Põhimäärus
Struktuur
Avalik teave
Osakondade põhimäärused ja ametijuhendid
Teabenõude elektroonilise esitamise vorm
Palgad
Ettekirjutused
Küsimused
Uudised
Eelarve ja täitmine
Täitmata ametikohad
Ettekanded
Dokumendiregister
Tööplaan ja täitmine
Väärtegude statistika
Jõustunud kohtulahendid
Ametnike haridus ja eriala
Seadusandlus (uuendatud mai 2007)
Dokumendid ja Abiinfo
Kasulikke viiteid
Kontakt
Vastuvõtuajad
Registrid
Tervishoiuameti valdkonnad
Riigilõivude tasumise ja tagastamise kord
 

Uudised

Kiirabi jaoks on lähenemas aasta töörohkeim periood

19.12.2003

Samal ajal, kui enamus inimesi valmistub jõulu- ja aastavahetuse aegseteks puhkepäevadeks, teavad kiirabitöötajad, et ees seisab aasta üks töörohkemaid perioode.
 

TERVISHOIUAMETI

PRESSITEADE

19.detsember 2003

 

Kiirabi jaoks on lähenemas aasta töörohkeim periood

 

Samal ajal, kui enamus inimesi valmistub jõulu- ja aastavahetuse aegseteks puhkepäevadeks, teavad kiirabitöötajad, et ees seisab aasta üks töörohkemaid perioode.

 

Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul kombineeruvad sel perioodil kõik kiirabi vajajate rühmad. Pidude korraldamise või üksinduse stressist või valest söömisest-joomisest ägenevad kroonilised somaatilised haigused,  psüühikahäired süvenevad kas pidude-aegse sära ja lärmi või selle taustal eriti valulikult tajutava üksinduse  tõttu. Pikad pühad ajendavad alkoholisõltlasi üle jooma, nii alkoholimürgitus kui abstinentsisündroom on sel ajal sagedane kiirabi väljakutse põhjus. Kuna palju ollakse väljas, sagenevad kaklused ja tänavavägivald, mis samuti lisab kiirabile koormust, seda just aastavahetuse paiku.

 

Sel perioodil on tavaliselt ka palju viirushaigusi. Tartu Kiirabi juhatuse liikme Katrin Paju sõnul tehakse juba praegu arvukalt väljakutseid seoses viirusnakkustega, aga et tänavu on jõulude ajal järjest neli puhkepäeva, lisaks veel pool päeva 24. detsembrist, mil perearstid ei tööta, siis on kiirabi ootamas kindlasti palju tööd.

 

Nii Adlas kui Paju kardavad, et ka paljude liiklustraumadega tuleb kiirabiarstidel pühade ajal kokku puutuda, sest  ilm muutub pidevalt ja teed on libedad. Muud tüüpilised aastavahetuse aegsed traumad on näo- ja peahaavad ning  jäsemete luumurrud. Tulevärgist ja muust tulest põhjustatud vigastusi on ka igal aastal olnud, aga nende hulk ei ületa 5-10 protsenti kõigist traumadest.  

   

Nii Tallinna kui Tartu Kiirabi panevad kõige töörohkematel päevadel välja lisabrigaade, ettenägematute sündmuste jaoks on lisaks veel täiendav hulk töötajaid koduvalves. Tallinna Kiirabi juhi sõnul on aastavahetusel päevas 100 väljakutset rohkem kui tavapäevadel.

 

Tervishoiuameti

avalike suhete nõunik

Siiri Rebane

6 509 866