Est Eng
 
     
Tervishoiuamet
 
Põhimäärus
Struktuur
Avalik teave
Osakondade põhimäärused ja ametijuhendid
Teabenõude elektroonilise esitamise vorm
Palgad
Ettekirjutused
Küsimused
Uudised
Eelarve ja täitmine
Täitmata ametikohad
Ettekanded
Dokumendiregister
Tööplaan ja täitmine
Väärtegude statistika
Jõustunud kohtulahendid
Ametnike haridus ja eriala
Seadusandlus (uuendatud mai 2007)
Dokumendid ja Abiinfo
Kasulikke viiteid
Kontakt
Vastuvõtuajad
Registrid
Tervishoiuameti valdkonnad
Riigilõivude tasumise ja tagastamise kord
 

Uudised

TTPA kiirabi tähistab 10. sünnipäeva

14.10.2003

1993. aastal Tallinna Tuletõrje- ja Päästeameti juurde loodud kiirabi tähistab täna oma 10. sünnipäeva
 

TERVISHOIUAMETI

PRESSITEADE

14. oktoober 2003

 

TTPA kiirabi tähistab 10. sünnipäeva

 

Tallinna Tuletõrje- ja Päästeameti (TTPA) kiirabi tähistab täna oma 10. sünnipäeva. 1993. aasta oktoobris Tallinna Tuletõrje- ja Päästeameti juurde loodud kiirabibrigaad oli esimene päästeameti kiirabibrigaad Eestis.

 

TTPA juures kiirabi töölepanek oli dr. Ülla Porgasaare idee, tema koos TTPA tolleaegse direktori asetäitja Raul Haaristo ja juhtimiskeskuse juhataja Karen Soosaluga olid ka TTPA kiirabi tegevuse käivitajad. Praegu töötab TTPA kiirabis 31 inimest, brigaade on kaks, mõlemad on õebrigaadid. Teine brigaad hakkas tööle kuus aastat tagasi.  

 

1993. aastast alates töötab TTPA kiirabis praegu kaks inimest: autojuht-kiirabitehnik Margu Siinmaa ja kiirabitehnik Tõnu Ottens. Viimase nelja aasta jooksul pole kaadri voolavus suur olnud, suurem muutus oli tingitud tööseadusandluse muutusest, mis ei lubanud enam kasutada kohakaaslust. Enne seda kasutas TTPA kiirabi osalise koormusega residente ja noorarste.

 

TTPA kiirabibrigaadid paiknevad Lilleküla ja Nõmme keskkomando juures. TTPA kiirabi peaarsti Ulvi Valdja sõnul on Lilleküla keskkomando tõrjujate-päästjate seas suur huvi kiirabitehniku kutse omandamise vastu, see on neile lisaerialaks ja kvalifikatsiooni tõstmise aluseks.

 

Lilleküla brigaadil on aastas umbes 5000 väljasõitu ehk keskmiselt 14 kutset ööpäevas. Suurte põlengute puhul võib ühe kutse kestvus olla mitu tundi.    

 

Päästeameti brigaadid on praeguseks ka Läänemaal - üks Lihulas ja üks Haapsalus.

 

Kiirabi brigaadipidajaid - Tervishoiuameti lepingupartnereid - on üle Eesti kokku 26. Eestis töötab 90 kiirabibrigaadi, nad asuvad 55 baasis. Üks brigaad teeb keskmiselt kuus visiiti ööpäevas, kolmandik patsientidest hospitaliseeritakse. Kohapeal antav abi on oluline osa Eesti kiirabi tööst, mis võimaldab säästa nii kiirabi kui haigla ressurssi 

 

Lisainfo:

TTPA kiirabi peaarst

Ulvi Valdja

6 718 306

 

Tervishoiuameti

avalike suhete nõunik

Siiri Rebane

6 509 866