Uudised

Kiirabi tuli Pirita ja Viimsi elanikele lähemale

21.05.2003

Et ka Viimsi ja Pirita elanikele oleks kiirabi võimalikult lähedal, st. kiiresti kohale jõudev, avab Tallinna Kiirabi täna oma tugikeskuse Viimsis.
 

Plaan Pirita kanti kiirabi paigutada tekkis juba mullu, sest viimastel aastatel on nii Pirita kui Viimsi elanike arv kasvanud tuhandete võrra. Praegu elab Viimsi vallas ja Pirita linnaosas kokku 20000 inimest.

Tänavu veebruaris saatsid Viimsi vallavalitsus ja Pirita linnaosa valitsus Tervishoiuametile ühise kirja, milles palusid kiirabiteenuse kättesaadavuse parandamiseks leida võimalus paigutada üks kiirabibrigaad ka nende maa-alale.

Aprilli alguses allkirjastasid Tervishoiuamet, Viimsi vallavalitsus ja AS Viimsi Haigla koostöömemorandumi eesmärgiga parandada kiirabiteenuse kättesaadavust Tallinna Pirita linnaosas ja Viimsi vallas.

Koostöömemorandumi osapooled lubasid luua võimalused ühe Tallinnas asuva kiirabibrigaadi ümberpaigutamiseks Viimsi valda. Viimsi Haigla lubas tagada kiirabibrigaadipidajale vajalike ruumide kasutusse andmise. Viimsi valla ülesandeks jäi ruumide renoveerimine ning vajadusel ka halduskulude katmine.

Tallinna Kiirabi Viimsi tugikeskus hakkab paiknema Haabneemes, Kaluri tn. 5 A. Viimsis hakkab tööle üks kolme-liikmeline brigaad.

Viimsi brigaad avatakse olemasoleva ressursi arvel, seniste brigaadide ümberpaigutamise teel. Tallinna Kiirabi brigaadide arv jääb endiseks. Tallinnas tegutseb praegu 17 kiirabibrigaadi, neist kolm kuuluvad Falckile, kaks Tallinna Tuletõrje- ja Päästeametile ning 12 Tallinna Kiirabile. Harjumaal tegutseb kaheksa kiirabibrigaadi, neist kuus kuuluvad SA-le Põhja-Eesti Regionaalhaigla, üks OÜ-le Loksa Ravikeskus ja üks AS-le Kallavere Haigla.

Tallinna Kiirabi Viimsi tugikeskuse avamine toimub täna kell 16.

Lisainfo:
Tervishoiuameti
kiirabi osakonna juhataja
Heidi Gil
6 509 845

Pressiteate koostas:
Tervishoiuameti
avalike suhete nõunik
Siiri Rebane
6 509 866