Est Eng
 
     
Tervishoiuamet
 
Põhimäärus
Struktuur
Avalik teave
Osakondade põhimäärused ja ametijuhendid
Teabenõude elektroonilise esitamise vorm
Palgad
Ettekirjutused
Küsimused
Uudised
Eelarve ja täitmine
Täitmata ametikohad
Ettekanded
Dokumendiregister
Tööplaan ja täitmine
Väärtegude statistika
Jõustunud kohtulahendid
Ametnike haridus ja eriala
Seadusandlus (uuendatud mai 2007)
Dokumendid ja Abiinfo
Kasulikke viiteid
Kontakt
Vastuvõtuajad
Registrid
Tervishoiuameti valdkonnad
Riigilõivude tasumise ja tagastamise kord
 

Uudised

Läänemere-äärsete riikide operatiivteenistused peavad Tallinnas katastroofi-teemalist konverentsi

09.05.2003

Läänemere-äärsete riikide operatiivteenistuste esindajad kogunevad esmaspäeval Tallinnasse kolmepäevasele konverentsile, mille põhiteemad on katastroofid ja koostöö erinevate alarmteenistuste vahel.
 

Katastroofide likvideerimisega seotud ametkondade - päästeteenistuste, politsei, kiirabi jt - juhid ja spetsialistid paljudest riikidest annavad ülevaate teenistuste valmisolekust suurõnnetusteks ja analüüsivad kriiside ning katastroofide likvideerimise meetodeid.

Eelmine taoline konverents toimus 2000. aastal samuti Tallinnas. Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul näitas tookordne kohtumine, et nii kiirabi- kui teistel alarmteenistuste töötajail on huvi koostöö ja infovahetuse vastu suur. Seetõttu on tänavune konverents laiema teemaderingiga kui eelmine.

Algaval konverentsil analüüsitakse möödunud kolmel aastal USAs, Venemaal, Soomes ja Eestis toimunud suurõnnetuste likvideerimist ja tutvustatakse saadud õppetunde. Näiteks on konverentsil ettekanne nii sellest, millise õppetunni andis terrorirünnak WTOle kui ka Pärnu metanoolitragöödiast saadud kogemustest.

Konverentsil on juttu ka massihävitusrelvadest, bioloogilisest ja keemilisest terrorismist, riskide analüüsist Balti mere regioonis, politsei ja meditsiinisüsteemi vastutusest, kriisipsühholoogiast jm. Tänapäeva pääste-, otsingu- ja elupäästmistehnika edumeelne mõte on demonstreeritud konverentsi raames toimuval vastaval messil.

Sihtasutuse Nordic-Baltic Emergency Medical Services Conference korraldatav konverents toimub 12- 14. maini Eesti Näituste paviljonides.

Kaks esimest konverentsipäeva lõpevad “afterparty”ga ööklubis Bonnie & Clyde, kus ürituse korraldaja annab üle spetsiaalse auhinna enim silma paistnud töötajale. Alates kella 23st on peosaal avatud kõigile soovijatele.

Pressikonverents toimub esmaspäeval kell 13.15 Eesti Näituste ruumis A1. Konverentsile saab akrediteerida konverentsi koduleheküljel www.tallinn2003.com

Pressiteate koostas:
Tervishoiuameti
avalike suhete nõunik
Siiri Rebane
6509 866

Lisainformatsioon:
Tallinna Kiirabi peaarst
Raul Adlas
6971141
05655761
adlas@tems.ee